Jedni z wielu

Z Romopedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ulotka reklamująca projekt

Jedni z wielu – kampania społeczna, której celem jest przeciwdziałanie aktom nietolerancji i uprzedzeniom wobec romskiej grupy etnicznej. Przeprowadzona w miastach Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Śląska i Małopolski. Towarzyszyły jej wystawy fotografii Chada Evansa Wyatta. Oficjalna strona kampanii: http://jednizwielu.pl/.

Cel kampanii społecznej Romowie w Polsce to mniejszość napotykająca problemy związane z integracją, postrzegana przez innych obywateli przez pryzmat stereotypów, uprzedzeń i strachu. Kampania społeczna „Jedni z wielu” została zrealizowana, aby zmienić negatywne postawy i umożliwić Romom z województwa dolnośląskiego (2012-2013), a także małopolskiego, śląskiego i opolskiego (2014-2015) pełną integrację społeczną, rozwój zawodowy i harmonijne współżycie ze społecznością lokalną.

Idea kampanii Siłą nośną kampanii społecznej jest album i wystawy fotografii autorstwa Chada Evansa Wyatta, który swoim obiektywem uwiecznił Romów z całej Polski, piastujących w naszym społeczeństwie poważane funkcje. Bohaterowie jego zdjęć, autentyczne postaci, są jednocześnie bohaterami kampanii.


Bibliografia:

Linki zewnętrzne: